Szkoła Podstawowa 22/23


Akcja Żonkile .19 kwietnia 1943 roku Żydzi zamknięci w warszawskim getcie podjęli dramatyczną walkę o godną śmierć. Niestety, powstanie zostało bestialsko stłumione przez nazistów. W rezultacie getto zostało zrównane z ziemią, a wszyscy jego mieszkańcy skazani na śmierć.
Szkoła nasza upamiętniła 80 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.
gazetka szkolna

17 kwietnia uczennica klasy 8b Oliwia Targosz wzięła udział w IV edycji konkursu językowego 'Jestem poliglotą' organizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Oliwia sprawdziła swoje umiejętności z zakresu znajomości gramatyki i słownictwa z języka angielskiego oraz zagadnień kulturowych. Zadaniem było także przygotowanie pocztówki. Gratulujemy Oliwii zapału i chęci do nauki języka oraz łatwości, z jaką ten język poznaje.
sala lekcyjna, uczniowie
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Higiena jamy ustnej - jak dbać o zęby?
Dziś wspaniała lekcja w klasie 2b przygotowana przez Milenkę Grzybek i jej mamę p. Andreę
Dzieci dowiedziały się:
Do czego potrzebne są zęby?
Jak dbać o swoje zęby?
Jak zbudowany jest ząb?
Co to jest próchnica?
Czy wszyscy mamy tyle samo zębów?
Czy da się zobaczyć zęby inaczej niż w lusterku?
Na zakończenie zajęć doskonaliły technikę mycia zębów oraz samodzielnie wykonały notatkę graficzną i zapisały refleksję.
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałą lekcję.
dziecko. mama
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zajęcia na strzelnicy
Klasy 8 wzięły udział w zajęciach strzeleckich w OSP Zebrzydowice. Okazuje się, że
z naszą celnością jest całkiem dobrze. Niektórzy mają wyjątkowo dobre oko i celowali do jeszcze mniejszych tarcz. Dużo pozytywnych emocji.
Dziękujemy za organizację zajęć, a strażakom z OSP Hażlach za zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Dużo cennej wiedzy.
uczniowie
--------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole.
ogródek
las, dzieci
zawody na sali
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mobilne planetarium
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościliśmy "Orbitka" Mobilne Planetarium.
Uczniowie klas 1-3 zwiedzali Układ Słoneczny, gdzie mieli możliwość poznania naszych planet z bliska.
Zaproponowany repertuar to nie tylko planety i gwiazdy. Nasze przedszkolaki zostały zabrane w świat: "Zaczarowanej Rafy".
planetarium
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy osoba niesłysząca może rozmawiać? Ależ tak! Osoby niesłyszące porozumiewają się językiem migowym, w którym układ palców oraz ruch dłoni i rąk zastępują wypowiedziane słowa, a nawet litery. W ramach lekcji uczniowie klasy 3 razem z panią Aleksandrą poznali tajniki języka migowego.
 dzieci w kole
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wycieczka do lasu z klasą 4!
Trzeba pamiętać, że zawsze warto być przygotowanym. Oprócz jedzenia i odpowiedniego stroju czasami mogą się przydać takie rzeczy jak bandaże, gazy lub chusty opatrunkowe.

opatrunek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Relacje, zaufanie, proces tworzenia grupy podczas lekcji wychowawczej. Współpraca podczas przygotowania posiłku. Uczniowie kl.5b wraz wychowawcą w ...kuchni
Wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości.
 pizza
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trzy drużyny finałowe, w teście 150 pytań, maksymalna liczba punktów do zdobycia to 170, czas 90 minut. To wszystko było udziałem ucznia kl.2, Bartka Czyża. Dzieci z kl.5a, Ani Ignacek, Natalii Mazur, Maksa Raszki oraz chłopców, ósmoklasistów, Krzysztofa Fojcika i Szymona Ignacka .W półfinałach rozgrywek Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników .Gratulacje!
plakat
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dwa dni szkoleń za nami. Bardzo intensywnych, potrzebnych w kontekście pracy z uczniami, z zespołem. Różnorodność oczekiwań, sposobów myślenia i działania. Jak komunikować, w jaki sposób pytać, jeśli tak bardzo nasze style myślenia różnią się od siebie, a każdy jednakowo ważny. Od czego warto zaczynać, kogo angażować, jak współpracować? Dziękujemy Anno Jurewicz za wiarę w nas nauczycieli, za nieustanne działania w kierunku lepszej edukacji.
nauczyciele
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatki w klasie 3.
dzieci
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1650 kg, tyle zebraliśmy elektrośmieci. Dziękujemy każdemu, kto wziął udział w akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Bez dorosłych ta akcja nie mogłaby zaistnieć.
Ukłony dla młodzieży z kl.7, która współpracowała podczas organizacji inicjatywy proekologicznej. Dziękujemy również p. Soni z sekretariatu, p. Piotrowi- naszemu konserwatorowi oraz p. Radkowi M.
 elektrośmieci
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aleksandra Nowak z klasy IV reprezentowała naszą Szkołę w XXVIII Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej. Z dumą informujemy, że w konkursowych zmaganiach dotarła do trzeciego - finałowego - etapu, który odbył się 16 lutego w Bielsku-Białej. Zdobyła wg punktacji ex aequo ósme miejsce wśród kilkudziesięciu najlepszych zawodników z całej diecezji!
Oli gratulujemy świetnego wyniku, a przede wszystkim zaangażowania i ogromnej wiedzy. Brawo!
biskup
-----------------------------------------------------------------------------------------
Kocie Disco" w klasie pierwszej.
Świętujemy Dzień Kota.
taniec
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tłusty czwartek to wielkie święto łasuchów. Tradycyjnie tego dnia jemy słodkości bez ograniczeń. W naszej świetlicy szkolnej postanowiliśmy uczcić ten smaczny dzień.
rysowanie pączka
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Warsztaty organizowane w ramach projektu: segregujolej.pl
Uczniowie klas 4-6 wiedzą jak i gdzie należy segregować zużyty w kuchni olej i co się z nim dzieje, jeśli jest poddany recyklingowi. Wierzymy, że w swoim życiu wprowadzą zmiany, które będą miały wpływ na środowisko.
tablica
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 lutego w naszej szkole odbył się konkurs "Mam Talent", w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i pasje. Do konkursu przystąpiło 26 wykonawców, którzy pokazali się jako utalentowani wokaliści, tancerze, instrumentaliści, plastycy, kucharze, akrobaci.....Nasi uczestnicy wykazali się nieprzeciętnym talentem, pięknymi strojami oraz występem na najwyższym poziomie. Ogromnie gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.
konkurs
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podsumujmy dział wizualizując wylosowane trzy układy człowieka. Przyroda w kl.4. Efektem podzielimy się za tydzień
pierwsza pomoc

Białe pasy na czarnej sierści, afrykańskie pochodzenie, a także bardzo dobry słuch i wzrok. Te wszystkie cechy opisują jedno z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt na świecie, czyli… zebrę. 31 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Zebry. Uczniowie na zajęciach świetlicowych wykonali podobiznę tego sympatycznego zwierzaka.
Dzień Zebry

 Starsi uczą młodszych kolegów i koleżanki-prelekcja "Bezpieczne ferie zimowe"
Bezpieczne ferie zimowe

Serdeczne i piękne podziękowania dla Wszystkich Darczyńców szkolnych akcji wolontariackich.
Dary przekażemy dla Domu Samotnej Matki i Dziecka ,, Słonecznik ,, w Cieszynie oraz kwotę 450 zł dla Domów Dziecka w Międzyświeciu i w Wiśle, zarobionych na Świątecznym Kiermaszu.


"Już za dwa dni Wigilia. Szczególny czas spotkań w gronie bliskich sobie osób.
I my, po trzech latach, spotykamy się tutaj jako Rodzina – przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, wychowawców i pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.
Zapraszamy na jasełkowe przedstawienie.
Przystańmy na moment, by jeszcze raz odkryć tajemnicę Boga, który stał się jednym z nas.
Który pokazał, że jest blisko naszych spraw i trosk.
Przystańmy obok stajenki.
W niej narodził się Książę Pokoju."

Jasełka


W dniu wczorajszym odbyły się w naszej szkole warsztaty Mobilnego Planetarium. Dzieci zostały zabrane w wyjątkową podróż po Układzie Słonecznym. Tematyka seansów: "Rakietą do Planet" oraz "Kosmiczny Zegar"

Planetarium ORBITEK


Rozdanie pucharów za udział w Szkolnym Turnieju Mikołajkowym dla uczniów klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Szkolnym Turnieju Mikołajkowym

Warsztaty kulinarne klasy 4
W czasie dwugodzinnych warsztatów kulinarnych klasa 4 przygotowała 4 różne potrawy: tosty, pizzę, naleśniki i ciasteczka francuskie z jabłkiem. Z wielkim zaangażowaniem dzieci przystąpiły do działań w kuchni szkolnej, która powstała
w ramach projektu "Laboratorium Przyszłości". Wszystko było pyszne!

Jest taki projekt "Dziecko z pasją" Uniwersytetu Dzieci, którego ideą jest rozwijanie pasji uczniów także do nauki. Dzisiaj, w piątek 2 grudnia gościliśmy w ramach wizyty studyjnej sześcioro wicedyrektorów dosłownie z "całej" Polski , którzy pokonali długą drogę, żeby zainspirować się, poznać nasze spojrzenie na edukację. Goście uczestniczyli w warsztatach, obserwowali lekcje, spacerowali po naszej szkole, rozmawiali z przedstawicielami SU, wymieniali doświadczenia, próbowali regionalnych potraw ( kanapki cieszyńskie, ciasteczka świąteczne - upieczone, udekorowane przez panią Wandę Witoszek). Dzięki uprzejmości pani Barbary Basia Kuchta z zaciekawieniem zwiedzili stałe wystawy w Domu Przyrodnika, wzięli udział w prelekcji i warsztatach. Dziękuję moim Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom za dzielenie się wiedzą, uśmiech i wsparcie. Dziękuję Gminnemu Centrum Informacji w Hażlachu za materiały promocyjne. Nic bez Was. Informacja zwrotna od naszych Gości " dodaje skrzydeł" . Pięknie Wam dziękujemy .

Zainspirowani obrazami uczniowie klasy 4
Widzieli/Myśleli/Zastanawiali się, a potem w parach wykonali gry planszowe, które 6 grudnia przyniesie ich rodzicom Mikołaj.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole ruszyły badania pilotażowe realizowane w ramach projektu „Profilaktyka na miarę”. Mają one na celu wsparcie naszych działań w obszarze wychowania i psychoprofilaktyki. Celem projektu jest także pilotaż platformy diagnostycznej on-line, zawierającej narzędzia do badania zapotrzebowania na działania wychowawcze i profilaktyczne. Platforma zawiera rekomendowane narzędzia adresowane do uczniów klas 1-3, uczniów klas 4-6, uczniów klas 7-8, uczniów szkół ponadpodstawowych, nauczycieli oraz rodziców.
Odpowiednie wykorzystanie wszystkich tych narzędzi pozwala na diagnozę 360 stopni, czyli precyzyjny opis czynników chroniących, czynników ryzyka, zachowań problemowych uczniów oraz ewaluację podejmowanych w szkole działań wychowawczych i profilaktycznych.
Platforma została wpisana w szkolne działania w zakresie diagnozy i ewaluacji
do programu wychowawczo-profilaktycznego.


 Nasza młodzież podczas zawodów gminnych w piłce koszykowej.
Gratulujemy 

zobacz galerię


Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w ogólnopolskiej akcji "Prezent pod choinkę". W tym roku udało się zebrać 40 własnoręcznie przygotowanych paczek, które zostaną przekazane dzieciom z Ukrainy i Białorusi. Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za hojność i otwartość w niesieniu pomocy.
To dzięki Wam udało się także w tym roku przekazać dobro.

"Echo Koderka" pobrzmiewa od soboty, kiedy to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hażlachu zapełnił się międzypokoleniowymi warsztatami technologicznymi.
Grupa hażlasko-warszawska, składająca się z:
- 55 wolontariuszy - uczniów, nauczycieli, rodziców - prowadziła:
- 40 różnorodnych warsztatów i spotkań, w których wzięło udział prawie:
- 140 uczestników i uczestniczek.
Mimo że nigdy wcześniej się nie spotkali, dzięki 𝔀𝓼𝓹ół𝓹𝓻𝓪𝓬𝔂 𝓲 𝔃𝓪𝓾𝓯𝓪𝓷𝓲𝓾, konferencja doszła do skutku i kończy się sukcesem. Czekamy na długofalowe efekty...


25 listopada w Domu Narodowym w Cieszynie odbył się Konkurs Gwary "Po obu stronach Olzy". Naszą szkołę reprezentowała Dżesika Wilczek uczennica klasy 8a oraz Olek Sochacki i Milena Czekalska uczniowie klasy 2b. Serdecznie gratulujemy udziału.
Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do konkursu.❤️

Z serca dziękujemy.
To był cudowny, pełen emocji, wartościowy czas.
Czas RAZEM😀

 W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Tematyka skierowana była na przemoc rówieśniczą, szkodliwe treści w Internecie, używki wśród nastolatków. Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach.

Zakończyły się drugie etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
W sumie w drugim etapie z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego wzięło udział 14 uczniów ( dwie uczennice z kl.VII). Ich prace będą jeszcze weryfikowane, o wynikach dowiemy się za dwa - trzy tygodnie.
Dziękujemy za udział, za przygotowania, uczniom i nauczycielom. 

owoce
witaminy A B C D...
zdrowie
...... a przy tym kreatywnie i wesoło
"Owocowe Jeże" w wykonaniu uczniów klasy 1

Gratulujemy .Dwa pierwsze miejsca. Trzymamy kciuki za kolejny etap.Nie mogło być inaczej .

Kredki to wspaniały przedmiot - dostępny dla każdego, pozwalający wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie fantazyjnych, kolorach obrazków. 22 listopada znalazło się więc miejsce dla Dnia Kredki, ale wbrew pozorom to święto dla wszystkich, nie tylko dla najmłodszych - zajęcia świetlicowe 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję edukacyjną Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Z tej okazji przeprowadzone zostały warsztaty dla uczniów naszej szkoły. Miały one na celu okazanie wsparcia wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym, co nas różni, a co łączy. Różnorodność jest wspaniała!

👉👍W porozumieniu z Teatrem Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie realizujemy program pt. Spotkaj teatr. Dotknij teatr. Zrozum teatr.
Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach dziennikarskich, lekcjach teatralnych, a dzisiaj 10 listopada obejrzeli w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie spektakl pt. " Opowieść wigilijna". 🎭🎭🎭 Bliżej kultury ❤️

Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża 🥰

Herbatka z p.Dyrektor w nagrodę 👌👌👌😊 za 📚📚📚📖. Czytamy, ponieważ lubimy❤️

Klasa 7 wykonała dziś na lekcji geografii smaczne profile glebowe. Dominowała gleba bielicowa ale inne też nam są znane 😉

Chłopcy z kl.5ab z ogromnym zaangażowaniem pomagali w naszym ogródku ekologicznym. Fantastyczny przykład współpracy Uczeń- Nauczyciel- Pracownik obsługi. Bierzmy z nich przykład💪💚👌

4K czyli kooperacja, kreatywność, komunikacja i myślenie krytyczne. Polecenie: zbuduj jak najwyższą wieżę z spagetti i jednego, wybranego przez grupę, dowolnego elementu.

Uczniowie kl.4 i Outdoor education
Ziemia 109 razy mniejsza od Słońca. Pory roku. Jest problem, są pytania, różne działania i w konsekwencji zbudowali ...zrozumieli😁💚 Brawo 👏

Co jest potrzebne, żeby podejmować skuteczne decyzje? Co się dzieje, jeśli nie posiadamy kompetencji np. współpracy, krytycznego myślenia? Co się zdarzy jeśli nie łączymy faktów, nie przewidujemy konsekwencji, nie dopytujemy? Nie potrafimy się komunikować? Doradztwo zawodowe w kl. 8.


Chętni uczniowie klas 8 podjęli się podczas warsztatów obsługi drukarki 3D projektowania złożonych brył zamku. Korzystali z programu Tinkercad. Podczas zajęć prowadzący wykonał druk powstałych na ubiegłych zajęciach dzbanków.


Powtórka wiedzy przed sprawdzianem wcale nie musi być nudna😁 i nie zawsze jest potrzebne suche powtarzanie faktów. O tym przekonała się dziś klasa 6. Dlaczego tworzenie gier jest ważne?
❗Daje okazję do pracy w wylosowanej (!) grupie. Wtedy rozwijamy naszą kooperację.
❗Trenuje nasze myślenie i kreatywność. Tworząc grę, musimy przecież sprawdzić wiedzę z zakresu renesansu, reformacji, kontrreformacji i odkryć geograficznych. Zatem sama plansza staje się jedynie pretekstem do nauki. A że oprócz pytań z historii pojawiły się również wyzwania typu: "zrób fikołka", to już inna bajka ...
❗Wspiera rozwój kompetencji komunikacji. Przecież musimy projekt "przedyskutować", zaplanować i komentować postępy realizacji.
Klasa 6 radzi sobie świetnie z takimi wyzwaniami, co jest ich potężną SIŁĄ❤️💪

Uczniowie klasy 1 to prawdziwi kucharze.....🤩🤩🤩
W dniu dzisiejszym zmierzyli się z goframi.🧇🧇🧇 Nic nie zostało.....więc chyba były smaczne.
Na koniec dnia zajęcia zostały podsumowane rutyną myślową- Części- Cele-Złożoności #SzkołaUczącaMyślenia #InstytutKrytycznegoMyślenia
Wykorzystany sprzęt został zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

👉Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego
Z przyjemnością informujemy, że do II etapu z języka polskiego zakwalifikowało się czworo uczniów ( dwie uczennice z kl. 8a, dwóch uczniów z kl. 8b), z matematyki również czworo uczniów ( troje uczniów z kl. 8a, jeden z kl. 8b), z języka angielskiego sześcioro uczniów( jedna uczennica z kl. 8a, troje uczniów z kl. 8b, dwie uczennice z kl. 7). Życzymy wytrwałości w zdobywaniu potrzebnej wiedzy do etapu II i sukcesu w postaci awnsu do eatapu III. Powodzenia! Dziękujemy Nauczycielom i Uczniom za współpracę, za zaangażowanie🫶🫶🫶 Trzymamy🤞🤞🤞

 Nasze dzisiejsze obserwacje nieba i częściowego zaćmienia Słońca ☀️

Cieszą nas sukcesy naszych uczniów 😊💪 Gratulujemy 👏👏👏

Czytanie jest Super!📖 Czytanie jest Przygodą! 🧙🦸♥️🐱🌊🌋🌲☀️🤹🧗🏇
Klasa 3 na zajęciach w GBP "Technologie informacyjne".
Serdecznie dziękujemy Paniom Bibliotekarkom:)

Dziś joga i gość specjalny- Zoja🐕😍

Rutyna Myślenia Krytycznego: Kolor-Symbol-Obraz wyjątkowo przypadła
klasie 3 do gustu. Podsumowanie tematu: Las jesienią.

Pogoda sprzyja jesiennym wędrówkom....🌲🍁🍂🌳🌳Outdoor education - zajęcia w terenie, obserwacja drzewa 🌳 połączona z drzewoterapią 🌳, wspólne budowanie szałasu💪, zbieranie jesiennych skarbów- klasa 2a oraz przedszkolaki.🤩

Code Week, czyli kodowanie na papierze i ekranie 🙂

Warsztaty w Domu Przyrodnika
" Świece sojowe" w wykonaniu uczniów klasy 1😊
🌻🍁🍂🌾🌻🍁🍂🌾🍃🌻🍁🍂🌾🍃🌻🍁🍂🌻

Dzień Edukacji Narodowej podczas, której tradycyjnie uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej w Hażlachu.

Uczniowie klasy 2b. Uważnie zaangażowani w realizację projektu edukacyjnego pt.
"Ciszej, spokojniej, uważniej".
Projekt jest konsekwencją mobilności i kursu pt." Mindfulnes Based Stress Reduction"
"Za nami już dwa jogowe spotkania. W czasie zajęć uczymy się pozycji jogowych, czyli asan. Wprowadzają nas one w świat zwierząt i żywiołów. Bardzo dużo się bawimy w uważny sposób. Pani Hania przygotowuje dla nas wiele niespodzianek. Każdy nasz ruch jest precyzyjny i przemyślany. Wpływa to pozytywnie na kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Wzmacnia wszystkie nasze mięśnie, nawet te głęboko ukryte. Z czasem będziemy śilniejsi, bardziej wytrzymali i zdrowsi.
Co więcej! Uczymy się działać w ciszy i spokoju. Kształtuje to naszą koncentrację
i świadomość. " 😊

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, Code Week, którego celem jest przede wszystkim poszerzenie i promowanie kompetencji w zakresie programowania przeprowadziliśmy pod bacznym okiem p. Bartłomieja Ostachowskiego warsztaty z użyciem Drukarek 3D. Jedna z nich została zakupiona z środków programu Laboratoria Przyszłości- inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczniowie zapoznali się z oprogramowaniem do modelowania 3D- Blender. Dzieci stworzyły własne modele dzbanka, który zostanie wydrukowany na kolejnych zajęciach. W dniu warsztatów asystowały w wydruku podstawki na telefon oraz łożyska.

🍎🍏DZIEŃ JABŁKA w 2b🍎🍏
Plan Daltoński i jego filary - samodzielność, odpowiedzialność, współpraca, refleksja.
Wczoraj zajęcia plastyczne i przygotowanie prac na konkurs plastyczny pt.JABŁKO.
Dziś praca w dwóch zespołach i przygotowanie pysznej szarlotki🥧😋
Nie zabrakło ciekawostek, degustacji, obserwacji, uważności.
Na koniec dzieci tworzyły OPIS JABŁKA.
To był dobry dzień pełen uśmiechu, współpracy pachnący jabłkami i cynamonem🙂

W ramach zajęć profilaktycznych "Ja i moja klasa 3" pedagog we współpracy z wychowawcą przeprowadziły zajęcia wykorzystując rutynę krytycznego myślenia Most. Dzieci poszukiwały słów, układały pytania, tworzyły porównania. Wspólnym wnioskiem po przeprowadzonych zajęciach jest ważna rola współpracy w klasie
oraz wzajemny szacunek.

 Zajęcia plastyczno-techniczne w świetlicy szkolnej. Prace klasy 1😍

Mali kucharze! 🤩2a upiekła dziś pyszne rogaliki.🥐

W to deszczowe popołudnie dzieci na zajęciach świetlicowych wykonały kolorowe sówki. Od razu zrobiło się weselej😁

Zajęcia w świetlicy szkolnej to nie tylko plastyka czy technika. To również odrabianie zadań domowych i wspólna zabawa🤗

👉Na zajęciach z rozwoju kreatywności pracujemy projektowo. Mamy cel i krok po kroku się do niego zbliżamy. Oprócz kreatywności kwestionujemy myśląc krytycznie, kwestionujemy choćby swoją pracę, swoje działanie. Uczymy się szacunku dla osób, które są dla nas ważne, uczymy się komunikować poprzez nasze prace, współpracujemy. Uczniowie kl. 5b w projekcie, a cel osiagnięmy... według planu 16 listopada😁

Klasa 2a, czyli warsztaty małych ogrodników. Sadzenie kwiatów -żyworódka koleus. Zwiedzanie Domu Przyrodnika. Dziękujemy. 😊🤩

Dzień Muzyki i wspólny taniec do piosenki w wykonaniu Marceliny Waltar przy akompaniamencie Hani Gabzdyl. Taniec poprowadziły Dżesika Wiczek i Julia Kucharz👏

Gratulujemy.💪

Jesienne inspiracje i uczniowie kl.5a💚 Była jeszcze jedna piękna praca w kształcie motyla... Niestety zdjęcie zniknęło 🫣

Myśląc, współpracując uczyli się. Uczniowie kl.4 na lekcji przyrody stosują rutyny myślenia krytycznego. Chcemy być Szkołą Uczącą Myślenia, krok po kroku ... Rutyna Części/ Cele/ Złożoności, którą poznaliśmy dzisiaj spowodowała, że "poczuliśmy" nasze mózgi😊 Pierwsze koty za płoty. Brawa dla jeszcze nie za dużych myślicieli.


Zajęcia świetlicowe klasy 1😍

A my, nauczyciele, co dwa tygodnie uczymy się, dyskutujemy, wymieniamy doświadczenia. Rutyny MK, dzisiaj kolejne dwie solidnie przepracowane. Była energia i pomysły na własne zajęcia. I cóż, że o godz. 7.10.👌😀

👉Uczniowie kl.7 w działaniu 💚 Realizując projekt współfinansowany przez Fundację PKOBP Pozwólmy Ziemi Oddychać, sadziliśmy drzewka, za które dziękujemy Nadleśnictwu Ustroń. Dziękujemy również panu Piotrowi Raszce za pomoc😊

Przy wejściu głównym do szkoły na ścianie sali gimnastycznej w ramach projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa NASK zawisł monitor pyłu. Dzisiaj świeci się na zielono, oddychajmy 💚💚💚😁 💚 💚 O działaniach w ramach projektu będziemy informować 😊

Gratulacje 💪

Na zaproszenie Gminna Biblioteka Publiczna w Hażlachu zabrałam uczniów klas 2 ze szkoły Szkola Podstawowa w Hażlachu w kosmiczną podróż.
Ale zanim wyruszymy zdobywać planety mądrości i uważności dużo czasu i uwagi poświeciliśmy mechanizmom powstawania emocji. Okazuje się, że drugoklasiści mają budowę mózgu w małym palcu !!! 🧠🧠🧠🧠🧠 Brawo.
Zastanawialiśmy się co ważniejsze serce czy rozum ? Znalezlismy tajemniczy orzeszek w naszym mózgu, który zarządza emocjami. Zapytajcie dzieci jak się on nazywa !! One wiedzą.
Ćwiczyliśmy uważność, praktykowaliśmy spokojne oddychanie. Tańczyliśmy, smakowaliśmy, mówiliśmy i słuchaliśmy siebie nawzajem.
Byliśmy TU i TERAZ. I bardzo nam się to podobało. Bez pośpiechu i presji.
Już czekam na kolejne spotkanie!!!
Uważność w edukacji dziękuję. Ze mną 4 u-ważne grupy na pokładzie. Ta rakieta nabiera rozpędu !!!!

 Nasi uczniowie i gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych ❤️Gratulujemy 👍

zobacz galerię


Uczniowie klasy 3 prowadzili obserwacje świata przyrody. Opisywali warunki mikroklimatyczne panujące w lesie, porównując je z nasłonecznionym terenem otwartym (siła wiatru, temperatura, naświetlenie, wilgotność gleby).
Rozpoznawali typy lasu, rozmawiali o rosnących tam roślinach.
Swoje spostrzeżenia spisali na kartach pracy. Cudowny czas😍

Dnia 20 września uczniowie klasy 2b uczestniczyli w Warsztatach Majsterkowo organizowanych przez Castorama Polska z.o.o.
Dzieci pracowały w drewnie sprawnie posługując się młotkiem. Efektem tej pracy
były drewniane karmniki, które dzieci zabrały do domu. Dziękujemy😊

"Bezpieczna droga do szkoły"
Dziękujemy za prelekcję i podarowane uczniom odblaski Panu dzielnicowemu Wacławowi Kopel oraz p. Edycie Maciejczyk.


Spotkanie z Dyrektorką Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Hażlachu
Samorząd Uczniowski zapoznał się z dokumentami szkoły, zaopiniował pozytywnie przedstawione dokumenty i poprosił o wydłużenie jednej z przerw śródlekcyjnych, wydłużymy. Pomysłów, planów całe mnóstwo. Trzymamy kciuki za ich realizację.
Gabinet dyrektorek jest póki co...magazynem. Remont się zakończy wówczas gabinet stanie się gabinetem. Pełne zrozumienie ze strony SU.
Opiekunką SU została nauczycielka języka polskiego Anna Niemczyk.

W ramach projektu edukacyjnego uczniów kl.5b pt." Przygotowujemy przyjęcie" podczas zajęć kształtujących kreatywność wykorzystujemy rutyny myślenia krytycznego i pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości .
Wiele działań przed nami, wszystkie opisane rutyną Części - Cele- Złożoności, zapowiadają się pracowicie. Dzisiaj produkcja kolorowych serwetek.

Pierwsze lekcje przyrody i nie ma zaskoczenia. Uczniowie klasy 4 zadecydowali, że chcą uczyć się aktywnie, doświadczając, eksperymentując, rozwiązując problemy, zadając pytania, myśląc. Proszę bardzo .Dzisiaj uczyliśmy się kreatywności, współpracy, komunikacji i krytycznego myślenia. Przyroda ożywiona, nieożywiona i wytwory człowieka, wszystkie elementy znaleźliśmy w lesie obserwując, doświadczając. Powstały też kreatywne prace, a do tego rutyną myślenia krytycznego Most poszukaliśmy słów, pytań i porównań do przyrody właśnie.


Przyroda w kl.4 to przede wszystkim przygoda, a podczas tej " przygody" uczenie się. Dzisiaj był bardzo pracowity dzień, wykorzystaliśmy dodatkową godzinę zajęć rozwijających kreatywność, żeby doświadczyć i utrwalić nowe umiejętności, wiedzę i kompetencje, oczywiście także w lesie.
Uczniowie wykorzystali: Wędrujące kartki, Windę- rutyny myślenia krytycznego. Ułożyli rozsypankę pt. Doświadczenie. Zaplanowali, wykonali doświadczenie. Sprawdzili czy postawione przez nich hipotezy były zgodne z wynikiem doświadczenia. A w lesie powtórzyliśmy składniki przyrody, kierunki, oznaczenie kierunków itd.

Znamy wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
Zwyciężyła reprezentacja z kl.8a. Gratulujemy i wiemy, że zaprosicie do współpracy wszystkich pozostałych kandydatów .Na zdjęciu dwie uczennice z kl.8a, które o sobie powiedzą więcej już wkrótce, tuż po ogłoszeniu wyników w kl.2b na lekcji wf.

Narodowe Czytanie

Biblioteka szkolna włączyła się w tegoroczną edycję Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej “Narodowe Czytanie”, której patronuje Para Prezydencka. Uczniowie wysłuchali informacji o akcji oraz wysłuchali fragmentów “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza takich jak: “Świtezianka”, “Pani Twardowska” oraz “Powrót taty”. Dodatkową atrakcją były piękne ilustracje oparte na treści prezentowanych utworów, które kiedyś wykonali uczniowie naszej szkoły - dzisiaj już absolwenci.