Laboratoria Przyszłości

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.


Dzięki dofinansowaniu w naszej szkole powstała pracownia: kulinarna, artystyczno-techniczna, multimedialna. Wzbogaciliśmy również pracownię informatyczną.
Wartość zamówienia to 60 tys. zł finansowane z projektu Laboratoria Przyszłości.

Zakupiliśmy sprzęty, pomoce do pracowni artystycznej, kulinarnej, technicznej, medialnej, komputerowej, takie jak np.:

Drukarka 3D Sygnis Edu Lab+ szkolenie
Pakiet filamentów do drukarki 3D
Stacja lutownicza HOT AIR
Aparat fotograficzny Canon G& Mark II
Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
Mikrofon kierunkowy Saramonic
Kuchnia elektryczna z piekarnikiem elektr.
Kuchnia Grande zestaw 3
Szafka kuchenna Grande 3 szufladami
Robot wielofunkcyjny
Zastawa stołowa
Wyrzynarka stołowa do drewna
Stół warsztatowy  ucznia z nadstawką
Stół warsztatowy  nauczyciela z nadstawką
Kreatywny zestaw krosno
Green Screen mobilny w obudowie
Dyktafon Sony
Zestaw narzędzi ucznia
Taboret flexi rozm. 6 z podnóżkami

Przemysłowa apteczka I pomocy

Sprzęt jest i będzie używany podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej, kształtujących kreatywność, informatycznych, technicznych, plastycznych, zajęć z doradztwa zawodowego oraz w ramach projektów innowacyjnych, np. na j. polskim.

Nasze działania:

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, Code Week, którego celem jest przede wszystkim poszerzenie i promowanie kompetencji w zakresie programowania przeprowadziliśmy pod bacznym okiem p. Bartłomieja Ostachowskiego warsztaty z użyciem Drukarek 3D. Jedna z nich została zakupiona z środków programu Laboratoria Przyszłości- inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczniowie zapoznali się z oprogramowaniem do modelowania 3D- Blender. Dzieci stworzyły własne modele dzbanka, który zostanie wydrukowany na kolejnych zajęciach. W dniu warsztatów asystowały w wydruku podstawki na telefon oraz łożyska.

zobacz galerię