Jadłospis

Jadłospis od 20.03.2023r. do 24.03.2023r.

DZIEŃ TYGODNIA
Śniadanie
Obiad
Podwieczorek
20.03.2023r.
(poniedziałek)
Herbata owocowa, chleb(patrz etykieta), bułka( patrz etykieta), masło 83%, jajecznica ze szczypiorkiem, pierś gotowana z indyka (patrz etykieta), papryka czerwona
Zupa pieczarkowa z ziemniakiem porcja rosołowa z kurczaka, woda, pieprz, ziemniaki, marchew, pietruszka, seler, por, śmietana 12%, pieczarki, mąka pszenna, masło 83%, przyprawa do zup i sosów(patrz etykieta), spaghetti łopatka wieprzowa, olej rzepakowy, cebula, czosnek, pulpa pomidorowa, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, pieprz, sól, makaron „Lubella)(patrz etykieta), sok owocowy 100%, bułeczka pieguska Ciasto drożdżowe 89% (mąka pszenna 68%, mieszanka do pączków9% (cukier, mąka pszenna, suszone, jajka, sól jodynowana, emulgator E472e, polepszacz do mąki(kwas askorbinowy), enzym (hydrolasy, oxidrolsy), barwnik(beta karoten), aromaty: etylowanilina, aromat rumowy), olej rzepakowy, cukier, mleko, o zawartości tłuszczu 3,2%drożdże 3,7%, woda), kropelki czekoladowe 11% (cukier, tłuszcze roślinne utwardzone(palmowy, kokosowy), kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, emulgatory: lecytyna sojowa, aromaty)
Jogurt owocowy „Jogobella” mleko, cukier, owoce 9%, mleko zagęszczone odtłuszczone, koncentrat z buraków czerwonych, aromat, żywe kultury bakterii.
21.03.2023r.r.
(wtorek)
Herbata rumiankowa z miodem, serek biały, sałata zielona, ogórek zielony, cebulka zielona, bułka (patrz etykieta), chleb wieloziarnisty(patrz etykieta)
Zupa grysikowa: porcja rosołowa z kurczaka, mięso wieprzowe, woda, pieprz, kasza manna, marchew, seler, por, pietruszka, przyprawa lubczykowa, przyprawa do potraw, kotlet z kurczaka Filet z kurczaka, jajka, mąka pszenna, bułka tarta( mąka pszenna, sól drożdże, woda) olej rzepakowy, sól, pieprz
 sałata z czerwonej kapusty
kapusta czerwona, cebula, olej, cukier, pieprz czarny, kminek, ocet jabłkowy
, ziemniaki(masło 83%, mleko), kompot(mieszanka wieloowocowa)
Mleko, ciasto marchewkowecukier, mąka typ 500, olej, marchew, jaja, cukier wanilinowy, proszek do pieczenia(środek spulchniający, :wodorowęglan sodu,E500ii, regulator kwasowości: pirofosforan dwusodowy E450i, mąka pszenna), przyprawa piernikowa (mąka pszenna, kakao, cynamon, kolendra,ziele angielskie, gożdziki, imbir, pieprz),soda oczyszczona, sól
22.03.2023r.
(środa)
Herbata z cytryną, chleb mąka pszenna typ 750, woda, zakwas naturalny żytni, drożdże, sól., kiełbaski „Berlinki” mięso wieprzowe 71%, woda sól, białko sojowe skrobia modyfikowana, białko wieprzowe kolagenowe, glukoza, stabilizator, wzmacniacz smaku, przyprawy, ekstrakty przypraw, przeciwutleniacz, (ascorbinian sodu) substancja konserwująca(azotyn sodu)może zawierać zboża zawierające gluten, mleko (łącznie z laktozą), seler, gorczyca, masło 83%, ketchup (patrz etykieta), jabłko
Zupa fasolowa fasola, woda, kość wędzona, marchew, seler, por, majeranek, sól, pieprz, mąka pszenna, przyprawa do potraw bez glutaminianu sodu. z chlebem (patrz etykieta), gołąbki w sosie pomidorowym ryż, mięso szynkowe wieprzowe, olej, cebula, czosnek, sól, pieprz, majeranek, kapusta biała
Sos: wywar z mięsa, woda, pulpa pomidorowa, mąka pszenna, śmietana 12%, marchew, seler, por, sól, pieprz
 ziemniaki(masło 83%) kompot( mieszanka wieloowocowa), owoc
Płatki kukurydziane z mlekiem, banan
23.03.2023r.
(czwartek)
Kakao z mlekiem, chałka(patrz etykieta), masło 83%, dżem truskawkowy 100% owocu, owoc
Krem brokułowy z grzankami porcja rosołowa z kurczaka, woda, brokuł, śmietana12%, marchew, seler, por, mąka pszenna, bułka pszenna (patrz etykieta), sól, pieprz, przyprawa do potraw bez glutaminianu sodu, zapiekanka z ziemniaków, kiełbasy, sera żółtego  ziemniaki, pieczarki, ser „Gołda”- patrz etykieta, kiełbasa, cebula, śmietana 12%, jajko, mleko, mąka pszenna, sól, pieprz, olej rzepakowy  , surówka z kapusty pekińskiej, marchewki, jabłka kapusta pekińska, marchew, jabłko, ogórek kiszony, jogurt grecki, sól, pieprz., kompot( mieszanka wieloowocowa),
Kawa „Inka” z mlekiem, bagietka „Burger” mąka pszenna typ 500- 50%, mąka graham typ 1850- 7,4 %, woda, cukier, tłuszcz roślinny, drożdże, sól, ekstrakt słododowy (słód jęczmienny, zmielone ziarno jęczmienia, woda) ziarna dyni – 06%, płatki owsiane 0,6%, sezam 0,6%, siemię lnu 0,6%, słonecznik łuskany 0,6%, backaldrin polepszacz I-c power (gluten pszenny, mąka pszenna, mąka sojowa, enzymy, środek do przetwarzania mąki, kwas askorbinowy), masło 83%, jajko gotowane, ogórek zielony
24.03.2023r.
(piątek)
Kasza manna na mleku z cynamonem, chleb graham(patrz etykieta), bułka(patrz etykieta), pasta z makreli z jajkiem(makrela wędzona, jajko, cebula, sól, pieprz), rzodkiewka, herbata miętowa z miodem
Barszcz zabielany z ziemniakiem kość wędzona, woda,  burak czerwony, koncentrat buraczany (patrz etykieta), marchew, seler, por, ziemniaki lub fasola, ocet jabłkowy, sól, pieprz, przyprawa w płynie bez glutaminianu sodu, kluski na parze z masłem 83% ciasto : mąka pszenna, jajko, masło 83%, mleko 2%, śmietana 12%,jogurt naturalny, drożdże, sól, koktajl z bananem- Kefir, jogurt naturalny, banan
SUCHY PROWIANT- PRZEDSZKOLE: bułka kajzerka(patrz etykieta), masło 83%, ser żółty „Gouda”, sok „Kubuś”, jabłko
 Mus owocowy „Kubuś” mus z owoców 100% z dodatkiem wit. C przecierowy, pasteryzowany, bez dodatku cukru. Zawiera naturalnie występujące cukry, chrupki kukurydziane
Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: pieprz, ziele angielski, liść laurowy, lubczyk, majeranek, oregano, zioła prowansalskie, papryka słodka, kminek, sól przyprawa uniwersalna do potraw bez glutaminianu sodu, przyprawa do kurczaka, cynamon, bazylia, gałka muszkatułowa, kurkuma, imbir, przyprawa curry
Zgodnie z informacjami producentów mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy.
Produkty podkreślone to alergeny.
Substancje powodujące alergie lub reakcje nietolerancji w składzie potraw - do wglądu u intendentki.