Jadłospis

Jadłospis od 29.05.2023r. do 02.06.2023r.

DZIEŃ TYGODNIA
Śniadanie
Obiad
Podwieczorek
29.05.2023r.
(poniedziałek)
Kasza manna na mleku, chleb graham(patrz etykieta), bułka (patrz etykieta), masło 83%, jajko gotowane, herbata miętowa z miodem, ogórek zielony
Zupa pieczarkowa z makaronem: porcja rosołowa z kurczaka, woda, pieprz, makaron Lubella( mąka pszenna, może zawierać soję), marchew, pietruszka, seler, por, śmietana 12%, pieczarki, mąka pszenna, masło 83%, przyprawa do zup i sosów(patrz etykieta), klopsy w sosie pomidorowym mięso z łopatki wieprzowej, bułka kanapkowa –( patrz etykieta), jajko, kasza manna, sól, pieprz, Sos: wywar z mięsa, woda, pulpa pomidorowa, mąka pszenna, śmietana 12%, marchew, seler, por, sól, pieprz
 bukiet warzyw na parze(brokuł, marchew, kalafior), ziemniaki (masło 83%), kompot( mieszanka wieloowocowa)
Baton zbożowy(patrz etykieta), owoc
30.05.2023r.r.
(wtorek)
Pankejki-(placki na mleku)- mąka pszenna, jajko, cukier puder, proszek do pieczenia, sól, olej roślinny, masło, mleko, dżem truskawkowy 100%, herbata owocowa,  owoc
Rosół z tartym ciastem woda, mięso wieprzowe, porcja rosołowa z kurczaka, żebra wołowe, marchew, seler, pietruszka, por, pieprz, sól, makaron tarte ciasto– (patrz etykieta), przyprawa lubczykowa, przyprawa do potraw bez glutaminianu sodu. kotlet z kurczaka Filet z kurczaka, jajka, mąka pszenna, bułka tarta( mąka pszenna, sól drożdże, woda) olej rzepakowy, sól, pieprz
, mizeria ogórki zielone, śmietana 12%, kefir, ocet jabłkowy, sól, pieprz
, ziemniaki(masło 83%, mleko), kompot(mieszanka wieloowocowa)
 
Koktajl z truskawkami) Kefir, jogurt naturalny, maliny, truskawki)
Płatki „Musli” (patrz etykieta)
31.05.2023r.
(środa)
Herbata z cytryną, chleb(patrz etykieta), masło 83%, kiełbaski „Berlinki” mięso wieprzowe 71%, woda sól, białko sojowe skrobia modyfikowana, białko wieprzowe kolagenowe, glukoza, stabilizator, wzmacniacz smaku, przyprawy, ekstrakty przypraw, przeciwutleniacz, (ascorbinian sodu) substancja konserwująca(azotyn sodu)może zawierać zboża zawierające gluten, mleko (łącznie z laktozą), seler, gorczyca, ketchup(patrz etykieta), bakalie(żurawina, rodzynki, orzech włoski)
Krem z soczewicy z grzankami porcja rosołowa z kurczaka, woda,  marchew, seler, por, soczewica, śmietana12%, mąka pszenna, bułka pszenna (patrz etykieta)., paluszki rybne(patrz etykieta), kapusta kiszona kapusta kiszona, mąka pszenna, masło 82%, mąka ziemniaczana, sól, pieprz., ziemniaki(masło 83%), kompot(mieszanka wieloowocowa), owoc
Herbata rumiankowa z miodem, drożdżówka z budyniemmąka pszenna typ 500, woda, krem budyniowy, cukier, skrobia modyfikowana (mleko w proszku pełnotłuste, serwatka w proszku, mleko w proszku odtłuszczone, zagęstnik: alginian sodu, białka mleka, stabilizator: difosfora disodowy, sól jodowana, barwniki:( ryboflawina, beta-karoten, aromat), mleko, cukier kryształ, margaryna(oleje roślinne - słonecznikowy i rzepakowy, palmowy 15,9%, tłuszcz roślinny rzepakowy, woda, mleko ukwaszone, sól, cukier, emulgatory, aromat, barwnik (annato), regulator kwasowości(kwas cytrynowy, wit.A, D3), jaja, drożdże piekarskie, smalec, cukier wanilinowy, ( cukier substancja aromatyczna: etylowanilia), sól
01.06.2023r.
(czwartek)
Kawa „Inka” z mlekiem, chleb wieloziarnisty(patrz etykieta), bułka(patrz etykieta), masło 83%, pierś gotowana z indyka(patrz etykieta), sałata zielona, rzodkiewka
Spaghetti, sos bolonez, łopatka wieprzowa, olej rzepakowy, cebula, czosnek, pulpa pomidorowa, marchew, seler,  mąka pszenna, mąka ziemniaczana, pieprz, sól, makaron „Lubella)(patrz etykieta) kompot(mieszanka wieloowocowa), owoc
Sok „Kubuś”(patrz etykieta), wafel ryżowy(patrz etykieta)
02.06.2023r.
(piątek)
Kakao z mlekiem, chleb(patrz etykieta), bułka wek(patrz etykieta), masło 83%, ser żółty „Gouda”(patrz etykieta), pomidor
Barszcz z ziemniakiem kość wędzona, woda,  burak czerwony, koncentrat buraczany (patrz etykieta), marchew, seler, por, ziemniaki , ocet jabłkowy, sól, pieprz, przyprawa w płynie bez glutaminianu sodu, ryż zapiekany z jabłkami,  śmietana, ryż, mleko 2%, cukier, cukier waniliowy, cynamon, jabłka, masło 83%. woda n/g
  Jogurt owocowy „Jogobella”(patrz etykieta)
Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: pieprz, ziele angielski, liść laurowy, lubczyk, majeranek, oregano, zioła prowansalskie, papryka słodka, kminek, sól przyprawa uniwersalna do potraw bez glutaminianu sodu, przyprawa do kurczaka, cynamon, bazylia, gałka muszkatułowa, kurkuma, imbir, przyprawa curry
Zgodnie z informacjami producentów mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy.
Produkty podkreślone to alergeny.
Substancje powodujące alergie lub reakcje nietolerancji w składzie potraw - do wglądu u intendentki